skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu ma ledwo pół milimetra grubości. Godziny spędzone przed komputerem, brak snu i niewłaściwa dieta wysoce pogarszają jej stan. To właśnie w pobliżu oczu tworzą się pierwsze zmarszczki, widoczne jest nasze zmęczenie czy zły stan zdrowia. Również wraz z wiekiem, pod oczami tworzy się opuchlizna lub zasinienia, a skóra górnych powiek opada. Dolegliwości te jednak można znacznie opóźnić, a nawet całkowicie wyeliminować, prostych zasad.

Głębokie oczyszczanie

Po pierwsze, skórę wokół oczu należy regularnie i głęboko oczyszczać. Pozostawianie makijażu na noc wiąże się z ryzykiem zapalenia spojówek, a głównie nasila starzenie się skóry. Należy przy tym pamiętać, że do demakijażu warto stosować wyłącznie kosmetyki dla wrażliwej skóry, czyli mleczka, toniki lub dwufazowe płyny z olejkami. Preparaty te nie rozciągają skóry i gwarantują jej odświeżenie oraz pożądany relaks.

Prawidłowa pielęgnacja

Standardową metodą pielęgnacji skóry w okolicach oczu jest używanie kremów na dzień i na noc. Przede wszystkim powinny mieć one lekką konsystencję oraz działanie nawilżające, aby przeciwdziałać wysuszaniu się skóry. Nie bez znaczenia jest również sposób nakładania. Kremów nie można rozcierać, lecz należy je leciutko wklepywać opuszkami palców. Dobrze jest zaczynać od zewnętrznej dolnej powieki i kierować ruchy ku środkowi. Przy tej metodzie pielęgnacji również dobrze sprawdzą się żele, gdyż szybko wchłaniają się w skórę, a także spłycają i niwelują zmarszczki.

Na skórę wokół oczu musimy wpływać również od wewnątrz. Zaopatrzona w cenne składniki skóra będzie napięta, dobrze odżywiona, przez co – definitywnie mniej skłonna do zmarszczek. Dobroczynne działanie zagwarantuje nam Collagen, którego główny składnik – kolagen rybi – wyraźnie opóźnia proces starzenia się skóry i widocznie polepsza jej kondycję.

Odpoczynek dla ciała i ducha

O tak wrażliwą skórę można zadbać także bardziej agresywnymi metodami. Na podkrążone oczy czy spuchnięte powieki należy stosować zimne okłady oraz delikatne masaże. Z kolei z oferty gabinetów urody można wybierać zabiegi z wykorzystaniem odżywczych masek, kwasów owocowych czy laserów, które poprawiają kondycję i wygląd skóry oraz odwlekają procesy starzenia się cery.

Korzystając z domowych peelingów, należy szczególnie zwracać uwagę na skórę wokół oczu i pomijać je przy tego rodzaju procesach. Warto też mieć na uwadze, że kondycja skóry w dużej mierze zależy od naszego trybu życia. Aby zatem dobrze zatroszczyć się o skórę, trzeba dbać o siebie i swoje zdrowie. Głównie, zaleca się zapewnić oczom odpowiednią ilość snu i czas na odpoczynek. Tak samo istotne jest unikanie zostawania w zadymionych pomieszczeniach oraz stosowanie właściwej diety. Dodatkowo, ograniczenie soli w posiłkach i picie dużej ilości wody mineralnej zapewni oczyszczenie organizmu z zanieczyszczeń, co wpłynie na polepszenie stanu i wyglądu skóry.

Dodaj komentarz