Kolagen rybi

Dlaczego warto przyjmować rybi kolagen?

Odpowiednia struktura włókien kolagenowych w skórze umożliwia utrzymanie gładkiej cery. Niestety, po dwudziestym piątym roku życia rozpoczyna się proces degradacji włókien, co prowadzi do powstawania trwałych zmarszczek. Na tę chwilę specyfikiem, który ma wstrzymywać ten proces, jest naturalny kolagen rybi. Czy rzeczywiście ten składnik może to zapewnić?

Kolagen to bardzo istotne białko w organizmie człowieka. Znajduje się on nie tylko w skórze, ale również w innych częściach ciała – jest bardzo istotny wszędzie tam, gdzie występuje się tkanka łączna. Czy możliwe jest uzupełnienie ubytków kolagenu?

Kolagen rybi jest uznawany za najbardziej skuteczny.

Ten składnik można stosować zarówno od zewnątrz, jak oraz od wewnątrz. Kolagen w postaci kremu regeneruje skórę i może w dużym stopniu opóźnić pojawienie się zmarszczek. Także w wypadku zmęczonej cery, która wydaje się mało sprężysta, stosowanie kolagenu może zapewnić ogromne rezultaty. Według badań kolagen morski, pozyskiwany ze skóry ryb, jest substancją bardzo zbliżoną do kolagenu występującego w ludzkim organizmie. Dlatego też z łatwością przedostaje się do komórek ludzkiego organizmu niż standardowy kolagen, pozyskiwany od innych zwierząt. Oprócz poprawy stanu włókien kolagenowych skóry, kolagen może poprawić stan cery z popękanymi lub widocznymi „pajączkami”. Warto bowiem pamiętać, że również naczynia krwionośne złożone są w znacznej części z kolagenu oraz niedobór tej substancji może wpływać na ich sprężystość.

Każda kobieta, która miała kiedykolwiek problemy z bliznami, czy to wynikającymi z urazów, czy też ze schorzeń typu trądzik, ma świadomość, co oznacza walka z bliznami. Kolagen stosowany zewnętrznie w postaci kremu jest polecaną metodą w przypadku zapobiegania blizn. Krem z kolagenem powinno się używać w czasie, kiedy rana po urazie zagoi się. Wzmacniać w ten sposób można nie tylko skórę. Również paznokcie potrzebujące wzmocnienia powinny w pozytywny sposób zareagować na odżywcze właściwości kolagenu – wystarczy stosować żel z kolagenem w taki sam sposób, jak odżywkę do paznokci w postaci kremu.

By wzmocnić działanie kolagenu używanego w postaci kremu lub balsamu można stosować również kolagen w kapsułkach.

Warto jednak pamiętać, że uzupełnienie deficytu tego składnika nie jest proste, dlatego zdecydowanie lepiej jest zacząć suplementację jeszcze przed pojawieniem się deficytu. Kolagen stosowany wewnętrznie może wspomóc regenerację stawów oraz przeciwdziałać degradacji tkanki chrzęstnej. To właśnie niedobór kolagenu jest zwykle przyczyną bólu stawów. By uzupełnić deficyt konieczne jest najczęściej stosowanie nie tylko samego kolagenu, ale także innych potrzebnych składników. Kolagen stosowany profilaktycznie może być zażywany samodzielnie. Kolagen używany wewnętrznie może wspierać również regenerację skóry w wypadku uszkodzeń takich jak poparzenia. Radzi się także, by zażywać go w zastępstwie żelatyny, jeśli ktoś stosuje kurację na bazie tego składnika, gdyż kolagen rybi okazuje się zazwyczaj bardziej skuteczny w zakresie wzmocnienia kondycji włosów i paznokci.

Dodaj komentarz